کامپاگن بمباران سوریه حماه جیش النصر حمله

کامپاگن: بمباران سوریه حماه جیش النصر حمله تروریست های تکفیری داعش موشک

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عرضه ماشین در بزرگراه بورس هموارتر می‌شود؟

مدتی است که صحبت‌هایی راجع به عرضه ماشین در بورس شنیده می شود و چندی پیش هم جهت شروع، ۵۰ دستگاه سراتو در بورس کالا عرضه شد ولی کسی نمی تواند قطعا بگوید که عرضه

عرضه ماشین در بزرگراه بورس هموارتر می‌شود؟

عرضه ماشین در بزرگراه بورس هموارتر می شود؟

عبارات مهم : ایران

مدتی است که صحبت هایی راجع به عرضه ماشین در بورس شنیده می شود و چندی پیش هم جهت شروع، ۵۰ دستگاه سراتو در بورس کالا عرضه شد ولی کسی نمی تواند قطعا بگوید که عرضه ماشین در بورس، آینده مشخصی دارد یا خیر.

به گزارش ایسنا، در ماه های گذشته چندین بار صحبت هایی شد تا یک ماشین از طریق اوراق سلف موازی تامین مالی شود. جهت این کار ابتدا باید آن ماشین از دریچه بورس کالا عرضه و با مکانیزم عرضه و تقاضا کشف قیمت می شد.

عرضه ماشین در بزرگراه بورس هموارتر می‌شود؟

عرضه ماشین از طریق بورس در کشورهای دیگر چندان سابقه ای ندارد و کارشناسانی هستند که نسبت به آینده آن در بورس امیدوار نیستند. در کشور عزیزمان ایران تعداد زیادی از خودروها از طریق شورای مسابقه قیمت گذاری می شوند و این عنوان با روند کشف قیمت از طریق عرضه و تقاضا در بورس متناقض هست. در ماه های گذشته بورس کالا اعلام کرد که می خواهد پراید را از طریق اوراق سلف موازی تامین کند فارغ از اینکه این تصمیم چقدر جدی بود بعد از گذشت چندماه به علت پرسشها قیمت گذاری عرضه پراید در بورس کالا منتفی شد.

بعدها با تصویب هیات پذیرش قرار بر این شد که خودروی سراتو در بورس کالا عرضه شود. در اسفندماه سال ۱۳۹۵ بود که امیدنامه پذیرش و درج سراتو در بورس کالا منتشر شد و قرار بر این شد که سایپا این ماشین را در بورس عرضه کند.

مدتی است که صحبت‌هایی راجع به عرضه ماشین در بورس شنیده می شود و چندی پیش هم جهت شروع، ۵۰ دستگاه سراتو در بورس کالا عرضه شد ولی کسی نمی تواند قطعا بگوید که عرضه

در آن امیدنامه عرضه کننده متعهد شد که ۲۵ درصد از کل تولید هر سال معادل ۲۵۴۰ دستگاه (هر کدام که زیاد شد) را در بورس عرضه کند. همچنین عرضه کنند متعهد شد که شرایط عرضه را به گونه ای فراهم آورد که حداقل چهار بار عرضه در ماه انجام شود و در صورت وجود تقاضا با نظر بورس نسبت به عرضه اقدام کند.

چند ماه بعد از انتشار امیدنامه پذیرش و درج سراتو در بورس کالا سایپا ۵۰ دستگاه سراتو در بورس عرضه کرد که هر یک از آن ها با قیمت حدود ۸۷ میلیون تومان به فروش رفته اند. البته هزینه هایی مانند مالیات نیز به آن مبلغ اضافه خواهد شد. همان طور که مشخص است عرضه کم این کالا در بورس می تواند نشان دهنده این باشد که جهت عرضه کننده این کار چندان جالب نیست به طوری که تا کنون یک بار و تنها ۵۰ دستگاه در بورس عرضه شده است است.

مدتی است که گفته می شود کشور عزیزمان ایران ماشین نیز می خواهد از طریق اوراق سلف موازی تامین مالی کرده و خودروی دنا را از دریچه بورس کالا عرضه کند، ولی مشخص نیست با شرایط فعلی بازار و شرایط قیمت گذاری خودروها و اوضاع خاص بازار خودرویِ کشور عزیزمان ایران که یک بازاری انحصاری است شرایط این وجود داشته باشد خودروها به معنی واقعی کلمه از طریق عرضه و تقاضا کشف قیمت شوند.

عرضه ماشین در بزرگراه بورس هموارتر می‌شود؟

واژه های کلیدی: ایران | ماشین | دستگاه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs