کامپاگن بمباران سوریه حماه جیش النصر حمله

کامپاگن: بمباران سوریه حماه جیش النصر حمله تروریست های تکفیری داعش موشک

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر قانون‌شکنی کنند انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد / رهبر انقلاب اسلامی

رهبر انقلاب گفتند: انتخابات یکی از زمینه‌هایی است که هم میتواند مایه‌ی اعتلا و آبرو بشود هم میتواند مایه‌ی ضعف و سستی و ایجاد پرسشها بشود. 

اگر قانون‌شکنی کنند انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد / رهبر انقلاب اسلامی

رهبر انقلاب اسلامی: اگر قانون شکنی کنند انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد

عبارات مهم : امنیت

رهبر انقلاب گفتند: انتخابات یکی از زمینه هایی است که هم میتواند مایه ی اعتلا و آبرو بشود هم میتواند مایه ی ضعف و سستی و ایجاد پرسشها بشود.

به گزارش ایسنا، مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) صبحگاه امروز با حضور حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد.

اگر قانون‌شکنی کنند انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد / رهبر انقلاب اسلامی

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ابتدای ورود به میدان، با حضور بر مزار شهیدان گمنام و قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس را گرامی داشتند و از خداوند متعال، علوّ درجات آنان را مسألت کردند.

فرمانده کل قوا سپس از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.

رهبر انقلاب گفتند: انتخابات یکی از زمینه‌هایی است که هم میتواند مایه‌ی اعتلا و آبرو بشود هم میتواند مایه‌ی ضعف و سستی و ایجاد پرسشها بشود. 

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین جانبازان سرافراز حاضر در میدان و چند تن از فرزندان شهیدان مدافع حرم را مورد تفقد قرار دادند.

در این مراسم، حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به عوامل اقتدار کشور و ملت کشور عزیزمان ایران و علت مخالفت بدخواهان با این عوامل اقتدار، به تبیین «اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت» دشمن های نظام اسلامی پرداختند و با تأکید بر اینکه امنیت و آرامش موجودِ کشور در منطقه پرآشوب، یکی از افتخارات جمهوری اسلامی است که مورد نشانه قدرت های استکباری نیز قرار دارد، کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری را به چند عنوان مهم از جمله «اعلام صریح و قاطعانه اینکه مسایل اقتصادی و معیشت مردم در اولویت آنها است»، سفارش کردند و گفتند: امنیت ملی و آرامش کشور بسیار مهم است و کاندیداهای محترم مراقب باشند به خاطر خطای در تشخیص، گسل های اعتقادی، جغرافیایی، زبانی و قومی را جنبش نکنند و در مسیر طراحی ناتمام دشمن قرار نگیرند، لیکن اگر کسی بخواهد علی رغم امنیت کشور اقدام کند، قطعاً با سیلی مشکل مواجه خواهد شد.

اگر قانون‌شکنی کنند انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد / رهبر انقلاب اسلامی

رهبر انقلاب اسلامی با تبریک ایام سالروز تولد حضرت بقیه الله (عج)، به عوامل اقتدار کشور اشاره کردند و با تأکید بر اینکه دشمن های همواره نسبت به عوامل اقتداربخش جمهوری اسلامی بغض و کینه دارند، افزودند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از عوامل اقتدار کشور است که نشانه خشم و ناراحتی از آن، در تبلیغات بین المللی و بیانات سیاسیون استکبار کاملاً آشکار است.

رهبر انقلاب گفتند: انتخابات یکی از زمینه‌هایی است که هم میتواند مایه‌ی اعتلا و آبرو بشود هم میتواند مایه‌ی ضعف و سستی و ایجاد پرسشها بشود. 

حضرت آیت الله خامنه ای، «علم و پیشرفت علمی» را از دیگر عوامل اقتدار کشور برشمردند و خاطر نشان کردند: به همین علت است که آنها با اعزام مزدوران خود، دانشمندان هسته ای ما را ترور کردند، چون نسبت به پیشرفت علمی ایران، غضب و کینه دارند.

اگر قانون‌شکنی کنند انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد / رهبر انقلاب اسلامی

ایشان با تأکید بر اینکه «اقتصاد نیرومند و مستقل» از جمله عوامل اقتدار هست، گفتند: علت تحریم کشور عزیزمان ایران و اتخاذ تدابیر گوناگون جهت ضربه زدن به اقتصاد کشور، همین عنوان است و ای کاش اقتصاددانان مؤمن کشور، تدابیر مختلفِ بدخواهان را به منظور ضربه زدن به اقتصاد، جهت مردم کشور تشریح کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، به «قدرت نظامی« به عنوان یکی دیگر از عوامل اقتدار اشاره و خاطر نشان کردند: جنجال های گسترده ای که در مورد توان موشکی جمهوری اسلامی به راه انداخته می شود، به علت خشم و کینه ای است که از این عامل اقتدار در دل دارند.

فرمانده کل قوا تأکید کردند: ما موشک داریم و موشک های ما بسیار دقیق است و اهداف مورد نظر را از فاصله هزاران کیلومتری با دقت بالا، نشانه قرار می دهد و این توانایی را با قدرت حفظ خواهیم کرد و با قدرت هم آن را زیاد کردن خواهیم داد.

ایشان، «عناصر نظامی فداکار» همچون شهیدان صیاد شیرازی و شوشتری را از دیگر عوامل اقتدار دانستند و افزودند: «ایمان، حیا و اخلاق جوانان» و همچنین «روحیه جهاد و مقاومت در ملت»، از دیگر عوامل اقتدار هستند و به همین علت است که به روحیه مقاومت و جهاد، تهمتِ «خشونت و تندروی» می زنند و متأسفانه بعضی هم این ادبیات استعماری را در داخل تکرار می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی، «مجموعه های حافظ امنیت» از جمله «نیروهای مسلح» را از دیگر عوامل اقتدار برشمردند و تأکید کردند: بستر امنیت جهت هر کشوری، مورد نیاز تر و مهمتر از هر چیزی هست، لیکن اگر امنیت نباشد، پیشرفت علمی و اقتصاد هم وجود نخواهد داشت.

حضرت آیت الله خامنه ای بعد از برشمردن عوامل اقتدار به تببین عنوان «دولتِ مقاومت» پرداختند و گفتند: امروز جمهوری اسلامی ایران، دولتِ مقاومت است و دولتِ مقاومت یعنی تسلیم زورگویی نشدن و در موضع اقتدار، ایستادن.

ایشان با تأکید بر اینکه دولت مقاومت با عنصر یا شرکت مقاومت در فلان کشور، قابل مقایسه نیست خاطر نشان کردند: دولتِ مقاومت دارای سیاست، اقتصاد، نیروهای مسلح، تحرک بین المللی و منطقه نفوذ وسیع است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دولتِ مقاومت همواره از طرف قدرت طلبان و نوکران آنها نشانه دشمنی قرار دارد، گفتند: دولتِ مقاومت، نه اهل سلطه طلبی و دست اندازی به کشورها است و نه اهل قرار گرفتن در موضع دفاعی و انفعالی.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: بعضی تصور می کنند جهت اینکه خود را از تهمتِ سلطه طلبی و اقتدار طلبی بین المللی و منطقه ای، دور کنیم باید در لاک دفاعی فرو برویم درحالی که چنین تفکری اشتباه است.

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، خاطر نشان کردند: موضع دولت مقاومت، «قدرت بازدارنده» و «اقتدار بازدارندگی» است و جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران همچون گذشته، مسیر «اقتدار بازدارنده» را با اتکا به همت و تلاش و ابتکار و استعدادهای خود ادامه خواهد داد.

رهبر انقلاب اسلامی نشانه از سیاست «قدرت بازدارنده نظام اسلامی» را جلوگیری از تصور تعرض به کشور عزیزمان ایران از جانب زورگویان بین المللی دانستند و تأکید کردند: دشمن های بدانند اگر به فکر تعرض به کشور عزیزمان ایران بیفتند، با تصویر العمل مشکل مواجه خواهند شد لیکن همانطور که قبلاً هم گفته شده، دوران «بزن دررو» گذشته است و آنها ممکن است شروع کننده باشند ولی آخر کار دست آنها نخواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به تبیین اهداف دشمن در مقابله با جمهوری اسلامی پرداختند و افزودند: دشمن، سه هدفِ کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت را در دستور کار خود قرار داده است که نشانه کوتاه مدت آنها «برهم زدن امنیت کشور و ایجاد آشوب و فتنه» است.

ایشان با تأکید براینکه یکی از افتخارات جمهوری اسلامی به وجود آوردن محیطی امن در منطقه پر از ناآرامی و دنیای پر از تشنج کنونی هست، گفتند: این امنیت را ملت و مسئولان دلسوز به واسطه آگاهی ها و هوشیاری ها و به روز بودن ها ایجاد کرده اند.

رهبر انقلاب اسلامی، عنوان «اقتصاد و معیشت مردم» را نشانه میان مدت دشمن های خواندند و خاطر نشان کردند: در طراحی بدخواهان، اقصاد کشور نباید حرکت کند، معیشت مردم باید لَنگ بماند، کار و تولید رونق نگیرد و بیکاری بعنوان یک بلا باید عمومیت پیدا کند تا در نهایت، مردم از جمهوری اسلامی ناامید شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای تنها راه مقابله با این هدفِ دشمن را «اجرای شعار سال» و «عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی» و «رونق تولید ملی و ایجاد اشتغال» دانستند و تأکید کردند: اگر این مسیر دنبال شود، قطعاً دشمن به نشانه خود نخواهد رسید.

ایشان نشانه بلند مدت دشمن های را «از بین بردن اصل نظام» بیان کردند و با اشاره به اینکه این عنوان بر خلاف سال های اول انقلاب، دیگر صراحتاً اعلام نمی شود، خاطر نشان کردند: اکنون مقابله با اصل نظام از طریق «تغییر رفتار» در دستور کار آنها قرار گرفته است و عوض کردن واکنش‌ها هم یعنی با راه اسلام و انقلاب و خط امام به تدریج زاویه ایجاد شود و در نهایت، در مسیر مقابلِ انقلاب حرکت شود.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به عنوان «انتخابات ۲۹ اردیبهشت» اشاره کردند و گفتند: انتخابات یکی از زمینه هایی است که هم می تواند مایه اعتلا و آبروی کشور شود و هم می تواند مایه ضعف و سستی و ایجاد مشکلات، شود.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر مردم در انتخابات حضور یابند و این حضور همراه با «نظم و اخلاق و رعایت حدود اسلامی و قانون» باشد، قطعاً انتخابات مایه آبرو و عزت نظام جمهوری اسلامی خواهد شد، ولی اگر در انتخابات، قانون شکنی و بداخلاقی شود و با حرف های خود، دشمن را امیدوار کنیم، انتخابات به ضرر ما تمام خواهد شد.

ایشان با تأکید بر اینکه نظام اسلامی در برگزاری انتخابات، تازه کار نیست و در ۳۸ سال گذشته انتخابات متعددی را برگزار کرده و با محیط های فکری و وسوسه ها آشنا هست، گفتند: من چند توصیه به مردها محترم نامزدها دارم؛ نخست آنکه قاطعانه در برنامه ها و بیانات خود بگویند «مسایل اقتصادی و معیشت مردم اولویت آنها است و جهت حل پرسشها اقتصادی تلاش خواهند کرد».

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: توصیه دوم آن است که باید در بیانات و برنامه های نامزدها، عنوان «استقلال ملی و عظمت و سربلندی ملت ایران»، تظاهر کند و برجسته باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: ملت کشور عزیزمان ایران یک ملت انقلابی و سرافراز است و نباید این ملت را در برابر قدرت های بزرگ به تسلیم وا داشت و آن را تضعیف و سرشکسته کرد، لیکن ملت کشور عزیزمان ایران به اقتدار، زنده است و اگر این اقتدار نبود، دشمن همچون بعضی کشورهای وابسته و مزدور منطقه، بر کشور مسلط می شد.

ایشان گفتند: مردها نامزدها باید صراحتاً نشان دهند که در برابر زیاده خواهی آمریکا و خباثت صهیونیست ها ایستاده اند.

توصیه سوم رهبر انقلاب اسلامی به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، «حفظ امنیت ملی و آرامش کشور» بود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: مردها کاندیداها مراقب باشند «گسل های اعتقادی، جغرافیایی، زبانی و قومی» را در کشور جنبش نکنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: دشمن، سال های متمادی به دنبال این نشانه بوده است ولی مردم مؤمن کُرد، مردم غیور آذربایجان، مردم عرب خوزستان، و مردم بلوچستان و ترکمن به عنوان صاحبان انقلاب با مشت به دهان دشمن کوبیدند و در برابر او با قدرت ایستادند.

ایشان با تأکید بر اینکه عنوان امنیت بسیار مهم هست، افزودند: کاندیداها مراقب باشند به خاطر خطای در تشخیص، طراحی نیمه کاره دشمن را تکمیل نکنند.

رهبر انقلاب اسلامی، مسئولان امنیت و آرامش کشور بویژه قوه قضاییه، نیروی انتظامی و وزارت کشور را به مواظبت و حفظ کامل امنیت توصیه مؤکد کردند و گفتند: اگر کسی بخواهد در انتخابات علی رغم امنیت کشور اقدامی انجام دهد، قطعاً با تصویر العمل و سیلی مشکل مواجه خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه دشمن های در سال ۸۸ حماقت به خرج دادند و کشور با عظمت کشور عزیزمان ایران را با بعضی کشورهای دست چندم که قبلاً با چندینه ده میلیون دلار، در آنها آشوب و ناامنی ایجاد کرده بودند، اشتباه گرفتند، افزودند: نتیجه آن حماقت، برخورد با دیوار مستحکم اراده و عزم ملی مردم بود.

ایشان بار دیگر تأکید کردند: امنیت جهت کشور و مردم و به تبع آن جهت من بسیار مهم است و باید در انتخابات، امنیت به طور کامل حفظ شود.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، سپاهیان دانشجو در دانشگاه افسری امام حسین(ع) را به مغتنم شمردن وقت ارزشمند تحصیل در این دانشگاه توصیه و خاطر نشان کردند: این دانشگاه می تواند انسان های مستعد را به نقطه ای برساند که هر انسان با معرفت و حکیم و عالمی به آن جایگاه غبطه بخورد.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین ماه شعبان را ماه بارش رحمت الهی خواندند و با سفارش به همه مردم بویژه جوانان جهت استفاده از برکات این ماه بویژه اعمال شبِ نیمه شعبان، گفتند: ماه شعبان سراسر الطاف الهی و خوش حالی است ولی متأسفانه امسال با اتفاق معدن در استان گلستان و اتفاق شهادت مرزبانان در استان سیستان و بلوچستان، مواجه شدیم ولی به هرحال این ماه، ماه دلباختگی به اهل بیت علیهم السلام است.

ایشان توسل به امام زمان(ع) را وسیله ای جهت اظهار ارادت و عبودیت در پیشگاه خداوند متعال دانستند و تأکید کردند: معتقدین به ظهور، هیچگاه دچار یأس و ناامیدی نمی شوند و می دانند که بعد از ظلمت، قطعاً خورشید طلوع خواهد کرد و این وعده قطعی پروردگار است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ما مأمور به انتظار هستیم، خاطر نشان کردند: انتظار به معنای بی صبری کردن نیست بلکه انتظار به معنای «آماده باش دائمی» است و منتظر باید به گونه ای عمل و خود را اصلاح کند که دل آن بزرگوار را شاد کند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: قدرت و دل ها متعلق به خداوند متعال است و ملت کشور عزیزمان ایران با اتکا به لطف الهی مسیر خود را با قدرت طی خواهد کرد و در این مسیر، جوانان نقش برجسته ای دارند.

در این مراسم، سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه در سخنانی با اشاره به پیروزی های پی در پی جبهه انقلاب اسلامی در برابر نظام سلطه، روش کنونی دشمن علیه ملت را «فشار اقتصادی» دانست و گفت: امروز مردم ما خرسندند که شهرهای موشکی اعتبار و ضامن امنیت شهرک های صنعتی در کشور است.

فرمانده سپاه افزود: سپاه خود را موظف می داند پناهگاه و تکیه گاه محرمان و مستضعفان باشد و معتقدیم زدودن فقر و محرومیت از جامعه، همچون نشانه گرفتن حیفا و تل آویو، یک نشانه مهم و اساسی است.

سردار دریادار پاسدار مرتضی صفاری فرمانده دانشگاه امام حسین(ع) نیز گزارشی از کارها و برنامه های علمی، فرهنگی، آموزشی و تقویت توان رزمی این دانشگاه بیان کرد.

در این مراسم تعدادی از فرماندهان، مدیران و پژوهشگران نمونه دانشگاه امام حسین(ع) هدایای خود را از دست فرمانده معظم کل قوا دریافت کردند و دو نماینده دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) نیز مفتخر به دریافت درجه و سردوشی شدند.

اجرای طرح «خرمشهرها در پیش است» و اجرای میثاق پاسداری با حضور فرزندان شهدای مدافع حرم، از جمله برنامه های مراسم امروز میثاق پاسداری دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع) بود.

همچنین در این مراسم، یگانهای حاضر در میدان از برابر فرمانده کل قوا رژه رفتند.

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | اسلامی | انقلاب | انقلابی | انتخابات | آیت الله خامنه ای | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs