کامپاگن بمباران سوریه حماه جیش النصر حمله

کامپاگن: بمباران سوریه حماه جیش النصر حمله تروریست های تکفیری داعش موشک

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باب شهادت همچنان باز است / روحانی

رییس جمهور در دیدار و ضیافت افطار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، شهادت، ایثار و فداکاری را بسیار ارزشمند و بزرگ توصیف کرد و گفت: اگر ایثار نبود، حتماً ب

باب شهادت همچنان باز است / روحانی

روحانی: باب شهادت همچنان باز است

عبارات مهم : خداوند

رییس جمهور در دیدار و ضیافت افطار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، شهادت، ایثار و فداکاری را بسیار ارزشمند و بزرگ توصیف کرد و گفت: اگر ایثار نبود، حتماً بدانید که انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید و همچنین نمی توانستیم در برابر توطئه جهانی در ۸ سال دفاع مقدس به موفقیت دست یابیم.

به گزارش عصرایران به نقل از پایگاه اطلاع رانی دولت ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در این مراسم که در فضایی صمیمی برگزار شد، تاکید کرد: امروز اگر ایثار نبود ، با توجه به این همه توطئه هایی که وجود دارد، پیروز نمی شدیم، لذا تمام موفقیت های ملت کشور عزیزمان ایران مرهون ایثار، فداکاری و جهاد در راه خدا است.

باب شهادت همچنان باز است / روحانی

روحانی با اشاره به فرازی از وصیت نامه مولا امیرالمومنین علی(ع) در ماه رمضان، اظهار داشت: امام علی(ع) می فرمایند که جهاد در راه خدا باید هم با نثار جان، هم با اعطای مال و هم باید با زبان باشد، لذا امر به معروف و نهی از منکر و دعوت به حق و در کل جهاد با زبان بسیار اهمیت دارد.

رییس جمهور با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، ماه غفران و عبادت هست، گفت: از خدا می خواهیم که جزء انسان های سعادتمند باشیم و با روح پاک ماه رمضان را به اتمام برسانیم و در آخر این ماه به گونه ای باشد که خداوند از گناهان ما گذشته باشد.

رییس جمهور در دیدار و ضیافت افطار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، شهادت، ایثار و فداکاری را بسیار ارزشمند و بزرگ توصیف کرد و گفت: اگر ایثار نبود، حتماً ب

روحانی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن مجید به پیامبر اسلام(ص) توصیه می کند که ای پیامبر به همه بندگان من بگو که خداوند از همه گناهانتان می گذرد و در این تعبیر قرآنی قید مسلمانی و حتی مومن بودن وجود ندارد و همه کسانی را که گناهی مرتکب شده است و از حد عبور کرده اند، مشمول بر می شود.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه هیچ چیزی بدتر از یأس از رحمت الهی وجود ندارد، اضافه کرد: اگر کسی بدترین گناه را مرتکب شده است باشد و از بخشش خداوند مأیوس گردد در حقیقت گناه دیگری مرتکب شده است است و باید هر لحظه به رحمت خداوند امیدوار باشیم آیا که خداوند رحمت واسعه الهی، آمرزنده، مهربان، غفور و رحیم است.

رییس جمهور با تأکید بر اینکه راه و باب شهادت باز هست، گفت: بعضی تصور می کردند که بعد از آخر جنگ تحمیلی باب شهادت به روی مردم بسته شده است است در حالی که این باب باز هست، فقط باید انسان جهت فداکاری و ایثار آماده باشد.

باب شهادت همچنان باز است / روحانی

روحانی افزود: نیروهای بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، کسانی که در مرزها حضور دارند و آنهایی که در مسیر علم و دانش هسته ای تلاش کرده و به شهادت رسیدند و نیز مدافعین حرم و عزیزانی که در روزهای اخیر در ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام(ره) به شهادت رسیدند، نشان می دهد که باب شهادت همچنان، باز است.

رییس جمهور گفت: اگر چه در پیشگاه خدای متعال، شهدا از درجات مختلفی برخوردار هستند، ولی همه شهدا به عنوان سرمایه های بزرگ ملی، عزت، استقلال و حفظ دین و مرام کشور و ملت کشور عزیزمان ایران هستند.

رییس جمهور در دیدار و ضیافت افطار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران ، شهادت، ایثار و فداکاری را بسیار ارزشمند و بزرگ توصیف کرد و گفت: اگر ایثار نبود، حتماً ب

روحانی جهت شهدا، درجات متعالی و محشور شدن در کنار شهدای کربلا و سالار شهیدان امام حسین(ع) را مسألت کرد و گفت: امیدوارم خداوند ما را پیرو و ادامه دهنده راه شهیدان قرار دهد و ما را که مسئولیت هایی بر دوش داریم در دنیا و آخرت در پیشگاه شهدا و خانواده شهیدان سربلند سازد.

رییس جمهور در ادامه پیگیری عنوان بیمه والدین شهدا را مورد تأکید قرار داد و گفت: از خداوند می خواهم که خادم خوبی جهت خانواده شهدا و ادامه دهنده راه شهیدان و ایثارگران باشیم.

باب شهادت همچنان باز است / روحانی

روحانی تاکید کرد که خانواده معظم شهدا در پیشگاه خداوند جایگاه بسیار بالایی دارند و اگر مسوولان کاری جهت آنان انجام می دهند ذره کوچکی در برابر کار بزرگی است که خانواده های معظم شهدا و ایثارگران انجام داده اند.

وی گفت: شبهای دهه نهایی ماه مبارک رمضان بسیار عزیز هستند و در این شبها پیوسته این دعا تکرار می شود که خدایا در این شبهای نهایی ماه مبارک ما را جزو سعادتمندان قرار بده و روح ما را با شهدا محشور کن و از گناهان ما درگذر و به ما ایمانی بده که همواره در کنار قلب و روح ما باشد؛ ایمانی که شکها را از دلها برطرف کند.

رییس جمهور اضافه کرد: در این دعا آمده است که “خدایا هر چه قسمت ما کردی ما را راضی و خشنود به قسمت خودت قرار بده”. این خیلی جمله و فراز مهمی هست. خشنودی انسان از انجام وظیفه خیلی مهم هست. اینکه انسان روزه بگیرد یا جهت نماز صبح از خواب برخیزد ولی قلبا از این اعمال خشنود نباشد، خیلی متفاوت از این است که انسان آنچه انجام می دهد از روی رضای قلبی و خشنودی باشد.

روحانی با بیان اینکه “کسانی پیش خداوند مقرب هستند که وظیفه خود را با خشنودی کامل انجام می دهند؛ از نماز، روزه، حج، زکات و خمس و هر آنچه خدا مقرر کرده است”، اظهارداشت: اینکه مادر و پدری فرزندشان را در راه خدا تقدیم کنند، به هیچ وجه کار آسانی نیست. اگر انسان خودش برود و شهید شود خیلی ساده تر است ولی هنگامی که خانواده ای فرزند عزیزش و چه بسیار خانواده هایی که دو ، سه و یا ۴ فرزند و همسر و داماد و پدرشان در راه خدا شهید شده است هست، این اصلا راحت و راحت نیست.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: کسی که در برابر مشکل های انجام وظیفه صبر می کند و از آنچه خداوند نصیبش کرده خشنود هست، اجرش بی حساب است و هیچ فکر و وسیله ای نمی تواند ارزش آن را محاسبه کند.

واژه های کلیدی: خداوند | خانواده | ایثارگران | حسن روحانی | رییس جمهور | رحمت خداوند | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs